(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2017-10-27 10:19

Massey ferguson

(Nr 2118081)
Massey ferguson

Marka i model:

Massey ferguson

Długość [m]:

3

Szerokość [m]:

1.6

Wysokość [m]:

160

Waga w kg (łączna):

1300.00

Budżet zlecenia [zł]:

4000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1831.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Transport maszyn rolniczych z reguły bywa transportem o wielkich gabarytach. Do pojazdów rolniczych klasyfikujemy kombajny, przyczepy rolnicze, siewniki, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i dużo innych. Wielkoformatowe maszyny uprawne są pojazdami nienormatywnymi. Maszyny te nie powinny zwyczajnie poruszać się po jezdniach, gdyż ich wielkość przerasta dopuszczalne gabaryty przewidziane przez przepisy w kraju jak również w Unii Europejskiej. Przeszkodę powodować może również nacisk osi maszyn uprawnych, jaki przerasta normy możliwe dla większej części dróg.

Jak transportuje się urządzenia uprawne?

    Do przewozu maszyn i pojazdów uprawnych nierzadko wykorzystuje się naczepy rodzaju semi oraz tele. Przewoźnicy oferujący transport maszyn uprawnych mają prawidłowo przystosowanymi lawetami, jakie umożliwiają przetransportować maszyny uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a jeszcze posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt fachowy i doświadczenie. W przypadku, jeśli maszyna przerasta dozwolone standardy wymiarami lub wagą, konieczne jest otrzymanie odpowiedniego zezwolenia, a dodatkowo potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Cena transportu ciągników rolniczych

    Koszt transportu pojazdu rolniczego jest uzależniona od wielkości, ciężaru i sprawności maszyny. Na wycenę transportu wpływa także odległość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Istotnym czynnikiem może być jeszcze czas transportu.

Adres i termin nadania

Dokka, 2870, Norwegia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szczyrzyc, 34-623, Polska

Termin elastyczny