(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-05-30 17:13

Master Furgon Blaszak (Nr 2773296)

Marka i model:

Renault Master Furgon

Waga w kg (łączna):

2200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 387.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Gdańsk, Polska

Od 1 cze 2018 do 6 cze 2018

Adres i termin dostawy

Zduńska Wola, 98-220, Polska

Od 1 cze 2018 do 6 cze 2018