(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2018-01-04 11:26

materac 160/200

(Nr 2255139)
materac 160/200

Długość [m]:

2000

Szerokość [m]:

1600

Wysokość [m]:

170

Waga w kg (łączna):

50.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

folia

Dystans: 946.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to skorzystanie z fragmentu powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy dysponujemy do przetransportowania nieduży ładunek, który nie wymaga skorzystania z pełnej ciężarówki lub który nie wymaga zajęcia całej powierzchni, wówczas użycie takiego rodzaju kategorii jak: niepełna ciężarówka jest pasujące. 


Do ciężarówek stosowanych w przewozie LTL kwalifikuje się samochody, których waga przekracza 3,5 t. oraz inne pojazdy spełniające warunki ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się pokaźne kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki w wersji: firanka lub furgon. Typ ciężarówki powinien być dopasowany do przewiezienia naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach ceny transportu ładunku w obrębie LTL, kluczowe są jego parametry – ciężar i wymiary. Warto także dołączyć informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały zapakowane. Jeżeli tak, warto opisać paczkę. Istotna bywa również informacja w temacie usługi – czy obejmuje tylko transport, czy również załadunek i wyładunek. Ważnym elementem może być również termin wykonania transportu.

Ładunki transportowane w tematyce LTL to z reguły paczki z odzieżą, narzędzia, meble, a nawet fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, można skorzystać z innego rozwiązania – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego przewozem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Świdwin, 78-300, Polska

15 sty 2018

Adres i termin dostawy

Hollands Kroon, 1775, Holandia

19 sty 2018