(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2018-02-26 15:23

materac do sypialni 160x 200x 25

(Nr 2417452)
materac do sypialni 160x 200x 25

Długość [m]:

200

Szerokość [m]:

160

Wysokość [m]:

25

Waga w kg (łączna):

35.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

folia

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 445.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie fragmentu płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy posiadamy do przetransportowania niewielki ładunek, który nie wymaga użycia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje skorzystania z dużej przestrzeni, wtedy wzięcie takiej kategorii jak: niepełna ciężarówka jest najodpowiedniejsze. 


Do samochodów ciężarowych używanych w przewozie LTL kwalifikuje się auta, których waga jest większy niż 3,5 t. i inne maszyny spełniające kryteria ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się duże pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe i samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki typu: firanka i furgon. Gatunek ciężarówki wypadałoby aby był dopasowany do przetransportowania naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wskazanej przez nas kategorii.

W oszacowaniu kosztów transportu ładunku w ramach LTL, ważne są jego parametry – waga i wymiary. Trzeba również dołączyć informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały zapakowane. Jeżeli tak, trzeba opisać opakowanie. Ważna jest także informacja w sprawie usługi – czy wlicza się w nią tylko przewóz, czy także załadunek oraz rozładunek. Znaczącą daną jest także czas wykonania transportu.

Ładunki przewożone w ramach LTL to często paczki z odzieżą, paczki, meble, a nawet fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli transport niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, opłaca się skorzystać z alternatywy – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego transportem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Głogów, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Banino, 80-297, Polska

Termin elastyczny