(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Materiały budowlane + sprzęt AGD (Nr 7543338)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Materiały budowlane + sprzęt AGD
123 x 123 x 123 cm
3600 kg
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Czy ładunek jest na paletach?
Tak
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Łączna waga:
3600 kg
Dystans
801 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Breń

Od 4 mar 2021 do 7 mar 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Weeze

Od 4 mar 2021 do 7 mar 2021


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to zajęcie kawałka przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli mamy do przewiezienia mały towar, który nie wymaga użycia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje użycia całej powierzchni, wówczas wybranie takiej kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest trafne. 


Do ciężarówek używanych w przewozie LTL zalicza się auta, których waga przekracza 3,5 t. i pozostałe samochody spełniające zasady ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się wielkie pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki gatunek: firanka lub furgon. Rodzaj ciężarówki powinien być dopasowany do przewiezienia naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach ceny przewozu ładunku w ramach LTL, kluczowe są jego parametry – waga i rozmiar. Należy również dołączyć informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, wypada opisać paczkę. Ważna jest także informacja w kwestii usługi – czy wlicza się w nią wyłącznie przewóz, czy na przykład załadunek i wyładunek. Ważnym elementem jest także czas wykonania usługi.

Ładunki transportowane w obszarze LTL to zazwyczaj paczki z odzieżą, narzędzia, meble, a czasem zdarzają się części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, można skorzystać z innego rozwiązania – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego transportem całonaczepowym.