(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mazda 2 (Nr 5037598)

Mazda 2

Marka i model:

Mazda 2

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2542.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

3 lut 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Kerry, Coolick

Od 9 lut 2020 do 10 lut 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy pamiętać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru auta.