(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-25 14:08

Mazda 6

(Nr 2113977)
Mazda 6

Marka i model:

Mazda 6

Waga w kg (łączna):

1400.00

Budżet zlecenia [zł]:

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1572.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu wozu

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Köping, 73136, Szwecja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Katowice, Polska

Termin elastyczny