(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 16:50

mazda 6

(Nr 2746208)
mazda 6

Marka i model:

mazda 6 SL

Waga w kg (łączna):

1300.00

Dystans: 2035.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu wozu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Edynburg, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wrocław, Polska

Termin elastyczny