(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

MAZDA 6 (Nr 6218620)

MAZDA 6

Marka i model:

MAZDA 6

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1217.00 km

Adres i termin nadania

Dania, Region Sjælland, Nykøbing Sjælland

13 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Tarnów

28 cze 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się często, jeśli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.