(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-28 16:47

Mazda 6 II

(Nr 2328444)
Mazda 6 II

Marka i model:

Mazda 6 II

Waga w kg (łączna):

2000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 886.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Dietach, 4407, Austria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gozdowo, 62-300, Polska

Termin elastyczny