Mazda CX-5 (Nr 7521785)

Mazda CX-5
Waga
Sztuk
Mazda CX-5 2 Gen. (2017 - 2020) Crossover
Długość
455 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
167 cm
ok.
1524 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1524 kg
Dystans
3008 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Estonia, Harjumaa, Tallinn

Od 1 mar 2021 do 5 mar 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Marsylia

Od 15 mar 2021 do 20 mar 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.