Mazda CX-5 (Nr 7803838)

Waga
Sztuk
Mazda CX-5 2 Gen. (2017 - 2020) Crossover
Długość
455 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
167 cm
ok.
1524 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1524 kg
Dystans
8222 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

Od 10 cze 2021 do 24 cze 2021

Adres i termin dostawy

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, دبي

Od 10 cze 2021 do 31 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.