(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-27 09:39

mazda cx7 (Nr 2754648)

mazda cx7

Marka i model:

mazda cx7

Waga w kg (łączna):

1740.00

Dystans: 446.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu pojawia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Ciechanów, 06-400, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Nowy Sącz, 33-300, Polska

Termin elastyczny