(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mazda cx7 (Nr 5393738)

Mazda cx7

Marka i model:

Mazda cx7

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3113.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 13 lis 2019 do 11 gru 2019

Adres i termin dostawy

Ukraina, Kijów, Kijów

Od 13 gru 2019 do 21 gru 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.