Mazda MPV (Nr 6470725)

Mazda MPV
Waga Sztuk:
Mazda MPV LW (1999 - 2003) JP-spec minivan 5-Türig
Długość
475 cm
Szerokość
183 cm
Wysokość
174 cm
ok. 1720 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1720 kg
Dystans: 2493 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Turcja, Stambuł, Stambuł

Od 22 sie 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dortmund

Od 25 sie 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, jak zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.