Mazda MX-5 (Nr 7594077)

Mazda MX-5
Waga
Sztuk
Mazda MX-5 NA (1990 - 1998) Roadster
Długość
395 cm
Szerokość
167 cm
Wysokość
123 cm
ok.
970 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
970 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 6 wrz 2021 do 12 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Kanada, Ontario, Toronto

Od 6 wrz 2021 do 8 gru 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.