Mazda mx5 (Nr 6138298)

Marka i model:

Mazda

Waga w kg (łączna):

1050

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1455.00 km

Adres i termin nadania

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Μακεδονίας - Θράκης, Saloniki

18 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Rybnik

21 lip 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.