(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mazda Mx5 - uszkodzona, brak prawego przedniego koła (Nr 4048898)

Marka i model:

Mazda MX5

Waga w kg (łączna):

1490

Budżet zlecenia [zł]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 145.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Czeladź

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Majków Duży

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.