Mazda2 (Nr 6317402)

Mazda2

Marka i model:

Mazda2

Waga w kg (łączna):

1600

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3440.00 km

Adres i termin nadania

Islandia, Höfuðborgarsvæðið, Reykjavík

Od 28 wrz 2020 do 5 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Polska Nowa Wieś

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się często, gdy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.