(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-24 08:56

ME GUSTARÍA ENVIAR UNA MOTO MODELO YAMAHA MAJESTY 125CC DE PALMA DE MALLORCA A BARCELONA (Nr 3004296)

ME GUSTARÍA ENVIAR UNA MOTO MODELO YAMAHA MAJESTY 125CC DE PALMA DE MALLORCA  A BARCELONA

Marka i model:

YAMAHA MAJESTY 125CC

Waga w kg (łączna):

145.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 273.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wydają się dość niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie złudnie. Właściwie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny