(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2017-10-25 20:53

Megane II skoda Octavia BMW e46 (Nr 2114925)

Marka i model:

Audi skoda BMW inne

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1063.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Trelleborg, 23162, Szwecja

Od 25 paź 2017 do 31 paź 2017

Adres i termin dostawy

Skoczów, 43-430, Polska

Od 26 paź 2017 do 31 paź 2017