(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-05 15:02

mercedes

(Nr 2258680)
mercedes

Marka i model:

mercedes w126 sec

Waga w kg (łączna):

1750.00

Budżet zlecenia [zł]:

2500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1107.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Wuppertal, 42285, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Pieszczany, 921 01, Słowacja

Termin elastyczny