(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes (Nr 5170086)

Mercedes

Marka i model:

Mercedes a180

Waga w kg (łączna):

1350

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2665.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Akershus, Råholt

9 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Vitoria

16 gru 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.