Mercedes (Nr 5259038)

Mercedes

Marka i model:

Mercedes CLS 53

Waga w kg (łączna):

1800

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2463.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 17 kwi 2020 do 2 paź 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Ηπείρου - Δυτικής Μακεδονίας, Ηγουμενίτσα

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.