Mercedes (Nr 5894983)

Mercedes

Marka i model:

Mercedes

Waga w kg (łączna):

3000

Budżet zlecenia [€]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2571.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bułgaria, Obwód Burgas, Ankara

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia auta

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.