(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes (Nr 6051929)

Marka i model:

C Klassa

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1160.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Radom

30 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, Gelderland, Apeldoorn

Od 1 maj 2020 do 3 maj 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.