(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes 220 E CDI PKW (Nr 4530885)

Marka i model:

mercedes 220 E CDI

Waga w kg (łączna):

1750.00

Budżet zlecenia [€]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4062.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 21 cze 2019 do 12 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Tejeda

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.