Mercedes 230 SL (Nr 6102840)

Mercedes 230 SL

Marka i model:

Mercedes 230 SL

Waga w kg (łączna):

1300

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2023.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Ibiza

Od 1 lip 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.