(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes 280SL Cabriolet 1970 (Nr 5805642)

Marka i model:

Mercedes 280SL Cabriolet 1970

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2044.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Rheinfelden

21 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

28 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.