(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes 312D PUSTY (Nr 4946186)

Marka i model:

Mercedes 312D SPRINTER PUSTY

Waga w kg (łączna):

1

Liczba sztuk:

1

Dystans: 686.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Tarnobrzeg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Brandenburgia, Rehfelde

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.