(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-26 08:55

Mercedes a klasa (Nr 2752160)

Mercedes a klasa

Marka i model:

Mercedes a klasa

Waga w kg (łączna):

1150.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Dystans: 1428.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Effingen, 5078, Szwajcaria

26 maj 2018

Adres i termin dostawy

Sanok, Polska

1 cze 2018