(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes a45 (Nr 4558957)

Marka i model:

Mercedes klasse A

Waga w kg (łączna):

1455.00

Budżet zlecenia [€]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2269.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Melilla, Melilla

15 sie 2019

Adres i termin dostawy

Belgia, Vlaanderen, Antwerpia

22 sie 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.