(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-28 11:38

mercedes AMG musi byc niska laweta

(Nr 2640756)
mercedes AMG musi byc niska laweta

Marka i model:

mercedes C220

Waga w kg (łączna):

1585.00

Dystans: 667.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się niekiedy, gdy kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Bad Salzuflen, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gniezno, 62-200, Polska

Termin elastyczny