(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes Arocs 6x4 (Nr 6682410)

Waga Sztuk:
Mercedes Arocs 6x4
Długość
870 cm
Szerokość
255 cm
Wysokość
372 cm
9600 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 9600 kg
Dystans: 934 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 12 paź 2020 do 16 paź 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Schieder-Schwalenberg

Od 13 paź 2020 do 20 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się często, kiedy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.