(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-23 17:12

Mercedes, B Class

(Nr 2409056)
Mercedes, B Class

Marka i model:

Mercedes B Class

Waga w kg (łączna):

1435.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 962.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, jak nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu wozu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

10A, Berlin, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Vesoul, 70000, Francja

Termin elastyczny