(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes b200 (Nr 4759408)

Mercedes b200

Marka i model:

Mercedes b200

Waga w kg (łączna):

1345.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1971.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Vlaanderen, Asse

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Region Murcji, Lorca

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.