(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

mercedes-benz (Nr 4647331)

mercedes-benz

Marka i model:

Mercedes-Beenz A 170

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2965.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

29 sie 2019

Adres i termin dostawy

Portugalia, Algarve, Albufeira E Olhos De Água

5 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.