(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes Benz (Nr 4808400)

Mercedes Benz

Marka i model:

Mercedes Benz S350

Waga w kg (łączna):

2300.00

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 7859.00 km

Adres i termin nadania

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, Dubai

Od 1 paź 2019 do 8 paź 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Grenada

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.