(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes Benz (Nr 4862554)

Marka i model:

2019 G63

Waga w kg (łączna):

3500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1833.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Nicea

Od 14 sie 2019 do 21 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.