Mercedes benz (Nr 6064107)

Mercedes benz

Marka i model:

C200 2019

Waga w kg (łączna):

1500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 5329.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Essen

2 maj 2020

Adres i termin dostawy

Egipt, الإسكندرية, Aleksandria

23 maj 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.