(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes Benz 180 C Class (Nr 4901714)

Mercedes Benz 180 C Class

Marka i model:

Mercedes Benz 180 C Class

Waga w kg (łączna):

1940.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1036.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Nouvelle-Aquitaine, Boulazac Isle Manoire

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Staines

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.