MERCEDES BENZ 190 SL (Nr 6486212)

Waga Sztuk:
MERCEDES BENZ 190 SL
Długość
420 cm
ok. 1150 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1150 kg
Dystans: 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Kanada, Ontario, Toronto

Od 1 wrz 2020 do 11 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 15 wrz 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się często, jak nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.