Mercedes Benz 190e (Nr 5906165)

Mercedes Benz 190e

Marka i model:

Mercedes Benz 190e w201

Waga w kg (łączna):

1800

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1849.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Erftstadt

12 cze 2020

Adres i termin dostawy

Czarnogóra, Opština Bijelo Polje, Bijelo Polje

15 cze 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.