(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-25 10:41

Mercedes Benz 308 (kaczka)

(Nr 2412900)

Marka i model:

Mercedes Benz 308

Waga w kg (łączna):

1800.00

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Dystans: 1500.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Skarżysko-Kamienna, 26-110, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Piza, Włochy

Termin elastyczny