(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes-Benz A-Class (Nr 6425253)

Mercedes-Benz A-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz A-Class W177/V177 (2018 - 2020) Hatchback 5-Puertas
Długość
441 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
144 cm
ok. 1505 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1505 kg
Dystans: 2843 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 24 sie 2020 do 28 sie 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 1 wrz 2020 do 13 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, że rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.