(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes-Benz A-Class (Nr 6494031)

Mercedes-Benz A-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz A-Class W176 (2012 - 2015) Hatchback 5-Puertas
Długość
429 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
143 cm
ok. 1545 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1545 kg
Dystans: 1932 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Greater Manchester, Wigan

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Tarragona

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się często, jeśli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.