(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes-Benz A-Class (Nr 7549994)

Waga
Sztuk
Mercedes-Benz A-Class W169 [restyling] (2008 - 2012) Hatchback 5-Drzwiowy
Długość
388 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
159 cm
ok.
1310 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1310 kg
Dystans
880 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Oliszki

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.