Mercedes-Benz A-Class (Nr 7644185)

Mercedes-Benz A-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz A-Class W176 [restyling] (2015 - 2018) Hatchback 5-Puertas
Długość
429 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
143 cm
ok.
1435 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1435 kg
Dystans
2157 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Turyngia, Meiningen

Od 2 sie 2021 do 8 sie 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Castile-La Mancha, Valdepeñas Do

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.