(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes Benz a200 (Nr 5245958)

Mercedes Benz a200

Marka i model:

Mercedes Benz a200. 2017.

Waga w kg (łączna):

1375.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Kolumbia, Distrito Capital De Bogotá, Bogota

2 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma De Mallorca

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się niekiedy, jak zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.