Mercedes Benz Actros Sattelzugmaschine (Nr 7514274)

Mercedes Benz Actros Sattelzugmaschine
Waga
Sztuk
Mercedes Benz Actros Sattelzugmaschine
Długość
586 cm
Szerokość
250 cm
Wysokość
377 cm
18000 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
18000 kg
Dystans
5291 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Wuppertal

14 cze 2021

Adres i termin dostawy

Egipt, الإسكندرية, Aleksandria

21 cze 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.